Kepenkler bugün de açılmadı

Anasayfa Ekonomi, Gündem, Yaşam 09 Aralık 2013 Okunma
Kepenkler bugün de açılmadı

İlçede bugün de esnaf kepenk açmadı.

HAKKARİ’nin Yüksekova ilçesinde 3 gün önce Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir’in olaylar sınasında öldürülmesi ile birlikte başlayan gerginlik devam ederken, ilçede bugün de esnafkepenk açmadı.

Yüksekova’da çıkan olaylarda 3 gün önce amca-yeğenMehmet Reşit ve Veysel İşbilir’in silahla öldürülmesi, önceki gün ise yine Bemal Tokçu’nun silahla ağır yaralanması ile birlikte tırmanan olaylar dün akşam saatlerine kadar devametti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’nde yoğun bakıma alınan Tokçu’nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken, Yüksekova’da bugün de esnaf protestoamaçlı kepenk açmadı. İlçede fırın ve nöbetçi eczanelerin dışında hiç bir işyeri açılmazkenBDP’nin de öğlen satlerine doğru protesto yürüyüşü yapacağı belirtildi.

OKULARA KAR TATİLİ
Bu arada ilçe merkezi ve bağlı köylerinde, ilk, orta ve liseler bugün tatil edildi. Kar kalanlığının ilçe merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 15 santimeyereyi bulması ve okuların büyük bölümünün taşımalı eğitim vermesi nedeniyle Kaymakamlık kararıyla okulların tatil edildiği kaydedildi. Yüksekova Kaymakamı Yasin Tiktağ, dün akşam meteoroloji verilerine göre okuları tatil ettiklerini, ancak bugün ilçede havanının açık ve güneşli olduğunu söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db