İdris Naim Şahin MHP’ye davet edildi

Anasayfa Siyaset 10 Aralık 2013 Okunma
İdris Naim Şahin MHP’ye davet edildi

AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, MHP’li Cemal Enginyurt tarafından partiye davet edildi.

Kabine revizyonunda kabine dışı kalan İdris Naim Şahin’in Ordu’dan Belediye Başkan Adaylığı için ismi geçiyordu. Ancak Erdoğan, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Enver Yılmaz’ın açıkladı.

MHP, Şahin’in AK Parti Büyükşehir Belediye başkan adayı yapılmadığında üzüldü ve eski bakanı MHP’ye davet etti. MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, eski İçişleri Bakanı, AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin’i MHP’ye davet ederek, “İdris Naim Şahin MHP’ye gelirse başımızın üzerinde yeri var” dedi.

ADAY YAPILMADI, ÜZÜNTÜ DUYDUK

Enginyurt, Şahin’i samimi duygular ile partilerine davet ettiğini belirtirken yaptığı konuşmada, “Ben İdris Naim Şahin ile hayatım boyunca tek bir kelime konuşmadım. Hiçbir zaman bir araya gelmedim. İdris Naim Şahin, AK Parti Büyükşehir Belediye başkan adayı yapılmadığında bir üzüntümüzü ifade etmek adına, bir Ordulu olarak düşüncemizi net bir şekilde ortaya koyduk. Uludere olayında gösterdiği duruşundan dolayı, bin 558 PKK’lının onun döneminde öldürülmüş olması sebebiyle, PKK’nın bezine mecliste ‘Paçavra’ demiş ve bu onuru göstermiş bir insanın böyle bir muameleye tabi tutulmasını, PKK’nın talepleri doğrultusunda olan inancımızdan yani Hasip Kaplan’ın TBMM’de BDP olarak Ordu’nun Büyükşehir yapılmasına ‘Evet’ ama İdris Naim Şahin’in büyükşehir adayı yapılmasına ‘Hayır’ demesi karşısında, bir pazarlık sonucu İdris Naim Şahin’in aday yapılmamasına Türk milliyetçileri olarak üzüntü duyduk.” dedi.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db